Brdi web o křečcích

Bydlení

Průměrná velikost klece by měla být tak 48 x 24 x 24 cm, ale čím větší klec bude, tím lepší pro vašeho křečka, neboť potřebuje mnoho pohybu, běhat, šplhat, zahrabávat se atd. Pokud nemáte na větší klec místo, řešením může být menší klec s vrchní poličkou, na kterou vede žebřík, taková klec je pak pro křečka mnohem zajímavější a přináší mu větší zábavu.

Než klec koupíte, přesvědčte se, že mezery mezi mřížkami jsou dostatečně malé, aby jimi nemohl křeček utéci. Klec také zabezpečte před vniknutím ostatních zvířat, např. kočky nebo psa.

Základní seznam věcí, které jsou potřeba pro křečka :

Klec nebo terárium:  Klece nejsou příliš vhodné pro džungarské křečíky, protože by se mohli protáhnou kolem drátků. 

Domeček na spaní: Nejčastější domečky jsou ze dřeva, plastu nebo keramiky ....

  !!!..POZOR..!!! Pro křečky jsou naprosto nevhodné plastové domečky s podlahou. Nejsou prodyšné = vlhký vzduch, sráží se na stěnách domečku. 

Podestýlku pro drobná zvířata: Velmi dobře saje vlhkost a neobsahuje žádné škodliviny.

Misku na krmivo: Z keramiky nebo porcelánu - musí být stabilní, aby se nemohla převrátit.

Napáječku: Nejvhodnější je napáječka. Miska není vhodná, protože se může křečkovi překlopit a mohla by mu navlhnout podestýlka nebo by si mohl do misky naházet např.seno.  

Materiál na hnízdo: bílý papír seno nebo ubrousky.

Kolečko na běhání: Většina křečků ho nadšeně používá - nejen, že se v něm skvěle zabaví, ale zároveň se v něm při běhu udržují ve formě.  Ale spíš bych doporučovala kolečko jaký je na obrázku, protože jsem měla plastový a moje křeččice mně ho dokonala ohrazala....